Optymalizacja stron internetowych

Optymalizacja stron internetowych

Nie wiemy, jakie dokładnie czynniki są brane pod uwagę podczas wyznaczania pozycji poszczególnych stron przez największe wyszukiwarki internetowe. Istnieje jednak kilka czynników, których znaczenia możemy być pewni. Zaczynamy serię artykułów w których znajdą się informacje o rozmieszczeniu pozycjonowanych słów na witrynie.

Nasycenie treści słowami i frazami kluczowymi

Jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na pozycję strony w wyszukiwarkach jest odpowiednie nasycenie słowami kluczowymi. Nie mamy dokładnej informacji o idealnej proporcji słów kluczowych do reszty tekstu, dlatego powinniśmy pamiętać o tym, aby nie przesadzić z ich ilością.

Pierwsze, o czym powinniśmy pamiętać tworząc treści na stronę internetową jest to, że piszemy dla ludzi. Teksty powinny być interesujące dla naszego potencjalnego odbiorcy. Mają one pomagać w osiągnięciu celu, w jakim została stworzona witryna. Dopiero w następnej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym jak strona zostanie oceniona przez wyszukiwarki. W tym miejscu warto zastanowić się nad tym czy wszystkie pozycjonowane słowa znajdują się w tekście.

7 thoughts on “Optymalizacja stron internetowych

  1. Z własnego doświadczenia wiem także, że należy używać jak najprostszych fraz. Takich, które potem drugiej osobie przyjdą do głowy i będą jej wyszukiwać.

  2. I to jest prawidłowe nastawienie. W końcu nie piszemy artykułów dla wyszukiwarek, tylko dla ludzi. To dla nich tekst powinien być w pierwszym stopniu atrakcyjny i treściwy. To już więcej niż połowa sukcesu. By artykuł stał się atrakcyjny dla wyszukiwarki należy wprowadzić pewne zmiany, by wszyscy na tym skorzystali, ale żeby tekst dalej był na wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *